Prolog - stvoření

11. srpna 2012 v 19:51 | Alexis Dark |  Moc úplňku - 1. Království bez stínu

Shoduje se s knižní předohou...

(Knižní série se jmenuje Záře Měsíce, více --> zde)


Nejdříve ze všeho tedy byl Chaos, ale pak Země,
širokoprsá, to na věky bezpečné pro všecky sídlo,
pro nesmrtelné, jež temeno sněžného Olympu hostí;
v útrobách země širokých drah pak mrákotný Tartar
a pak Erós, jenž z věčných bohů je nejspanilejší,
údy oprošťuje a veškerých bohů i lidí
mysl v prsou si podmaňuje i rozšafný rozum.
Z Chaosu černá Noc a Erebos počátek vzali;
z Noci se zase narodil Aithér a Den, které v lásce
z objetí Erebu počala matka a přivedla na svět.
Země zrodila napřed jí samé podobné nebe,
Úrana plného hvězd, kol dokola aby ji halil,
aby blaženým bohům byl na věky bezpečným sídlem;
mocné pak zrodila hory, ty rozkošné příbytky bohyň,
příbytky nymf, které v roklinatých si libují horách.
Zrodila ona i netknuté moře, vlnami vzduté,
Pontos, bez rozkoše a lásky.
(Theogonia, 116-132)

Poté Gaia (Země) s Úranem (Nebem), vládci nového světa vytvořili dvanáct titánů a tři Kyklópy, kteří měli za úkol chránit otcův trůn. Dlouhé roky ho ochraňovali před všemi, kteří toužili po jeho moci.
Gaia se s Úranem ale jednoho dne nepohodla a začala navádět své syny, titány, aby svého otce zradili a svrhli z místa, na kterém směl sedět pouze vládce celé této dimenze. Kronos - nejmladší z titánů, ovšem nejzákeřnější díky matčině výchově - matku poslechl a svého otce bez milosti zničil a sám pak usedl na jeho trůn s titány po boku a za manželku si vzal svou sestru titánku Rheiu se kterou vytvořil mnoho bohů, kteří by ho mohli svrhnou z trůnu.
Kronos nebyl bláhový jako jeho otec a věděl, že až jeho vlastní děti dospějí budou chtít vládu a pro to se rozhodl je raději zničit. Zabít je nemohl, neboť byli stejně jako on nesmrtelný. Místo toho je polykal. Bez milosti a soucitu. Byl to krutý vládce času, který neznal slitování. Nenáviděl smrtelníky a později i Olympany. Nenáviděl vše, co jej mohlo zastavit, neboť chtěl vládnout navždy.
Rheia se pro své děti velice trápila, a tak se rozhodla, že svého krutého manžela přelstí. Když byla těhotná s Kronovým posledním potomkem - Diem - odešla potají na Krétu. Zde tajně porodila, dítě ukryla v hluboké jeskyni a Kronovi místo syna podala kámen zabalený v dece. Kronos jej spolknul a ničeho si nevšiml.
Zeus mezitím, co jeho otec dál krutě vládl, dospíval a učil se boji. Nevěděl nic o svém původu, ani osudu, který ho měl čekat, ale už jako dítě se od smrtelníků lišil. Byl mnohem silnější, vytrvalejší a chytřejší. Dokázal plynule mluvit v pěti jazycích a dokázal téměř cokoliv...
Kronos však nebyl takový hlupák, jak si Rheia myslela.
Zeus dostal znamení od nynfy, která vše viděla i slyšela. Dostal své božské znamení, schopnosti i svůj úděl. Pomocí lsti donutil Krona vyvrhnout své sourozence a společně s ním v čele se Olympané postavili titánům na odpor.
Boje trvaly mnoho staletí a titáni měli většinou navrch, protože byli silnější a starší než bohové. Ale poté bohové vyhráli jednu bitvu, získali na svou stranu storuké obry a titáni začali prohrávat. Děsivé boje pustošily zem a mnoho neviných zemřelo kvůli souboji vyšších mocí. Hluboké rány se vryly hluboko do paměti země.
Kronos ale počítal s tím, že by ho jeho děti mohli někdy porazit a měl proto záložní plán, který mu zaručoval vítězství. Našel bránu do jiného světa. Dimenze, která byla od téměř všeho zla očištěna. Pouze v horách přebývali Přízraci, kteří ohrožovali tamní obyvatele. Kronos chtěl využít magii toho místa, ale ta magie byla příliš čistá, nezachytilná pro jeho srdce.
Ale jeden z titánů objevil zvěsti o dívce, která tu moc dokázala využívat. Žila už několik století a byla vědmou v jedné vesnici.
Titáni tu vesnici napadli a tím ji přinutili ke spolupráci a vzali jí její minulost. Začala od úplného začátku jako dítě. Titáni jí naučili boje a dali jí neskutečnou moc, kterou ani oni sami si nedovolili používat. Byla jejich nejmocnější zbraní. Díky ní získali titáni opět navrch,... ale jak dívka dospívala, začínala mít pocit, že k titánům nepatří. Jednali s ní jako s otrokem a neměla svobodnou vůli, což sama moc dobře nechápala.
Ani ona, ani titáni však netušili o jejím pravém posláním...
Ale bohové nalezli svou vnitřní sílu a stvořili své děti, Ochránce, kteří měli za úkol pomoc v boji proti titánům. Jenže oni nebyli jako ta dívka, byli více podobní lidem a proto museli nejdříve dospět a naučit se boji. A tak někteří z bohů odešli do tajného chrámu, kde je spolu s mistry vycvičili v moci i v boji.
Ochránci byli rozděleni do tří skupin, ve kterých je cvičili v jejich nejlepších schopnostech, aby byli schopní porazit titány a jejich nestvůry.
Strážci byli stvořeni z mysli a magie a proto ji dokázali perfektně ovládat a mocíoplývající (Merlesin, Denier, Samuel, Daxe a Dian), kteří jim vládli měli téměř srovnatelnou moc s jejich rodiči, bohy. Dokázali natáhnout čas, využívat vodu, zemi vzduch i oheň. Nebyli však schopní bojovat se zbraněmi a byli pomalí.
Vampíři využívali moci z lidské krve a dokázali ji využívat v boji. Nejsilnější z nich krvesajci (Lenesma, Zixor, Selvin, Fontan, Diana) dokázali překonat rychlost světla a v boji byli v boji takřka neporazitelní. Stejně jako Noví dokázali některý ze svých smyslů vyměnit za vyspělost smyslu jiného. Dokázali vyměnit čich za dobrý zrak, sluch za chuť, zrak za rychlost...
A nakonec noví, nebo také Nouveauxové, byli stvořeni z magie i fyzické síly. Někteří z nich dokázali ovládat boj a jiní zase magii. A jejich vůdci, silní (Merlin, Rehay, Lucas, Sina a Keira) dokázali v mnoha případech ovládat, jak magii, tak i boj.
Ale ta dívka byla mocnější než oni všichni dohromady... Porážela je znovu a znovu. A oni se znovu a znovu tvořili.
Avšak, když nadešel poslední souboj mezi titány a bohy... Poklekla na jedno koleno před svou soupeřkou Nemesis, bohyní spravedlivé odplaty, tou před níž není úniku. Meče skřížila na zemi. Nemesis byla sice krutá, ale spravedlivá a tak pozvedla svůj meč a bodla.
Dívka se proměnila ve zlatý prach a její vědomí bylo navždy ztraceno... Tedy to si všichni mysleli.
V tu chvíli všechno ztratilo svůj význam. Titáni odhodili své zbraně a jejich moc byla spoutána okovy jejího vědomí, které bylo pevnější než Pyramidion, který používali staří egypťané při stavbách pyramid.
Bohové vyhráli. Titáni byli poraženi a zamčeni do nejtemnějších chodeb tartaru, připoutáni ke skalám a uzamčeni v horách. Spoutáni řetězy z nejtvrdších kovů a rozsékáni na malé kousíčky.
Bohové si už mysleli, že budou moci v klidu vládnout nad světem, ale zrodil se další problém. A to problém s jejich dětmi.
Vampíři a Strážci se vzbouřili vůli bohů a začali proti sobě bojovat navzájem. Noví se je snažili usmířit, ale marně...
Nakonec bohové přikázali Keiře, vůdkyni všech Nových, aby zničila své sestry Merlesin a Lenesmu (protože, když zemře právoplatný vůdce, zahynou i všichni ostatní). A Keira tak učinila. Ale i přes to se Ochránci rodili znovu a ničili se navzájem.
Uplynulo mnoho dalších staletí bojů a smrti. A mělo být ještě hůř... Keira byla nadobro zničena. Jeden ze silných ji zradil a postaral se o to, aby se už víckrát nezrodila.
Naštěstí si Keira našla svého nástupce... Nástupce, kterému mu dala svojí moc a vzpomínky. Vybrala si někoho, který dokáže zničit Lenesmu i Merlesin už navždy... Byla to mocná bytost, která měla mnohem větší úděl než ostatní tušili. Minulost této osoby byla krutá a ani její budoucnost není růžová.
Ale takovou jsme jí určily cestu. Předpověděly jsme vše, co se stalo a víme, co se stane. Víme, kdy zemře a jakou smrtí. Víme, kdo tuto osobu zradí. Neboť jsme moiry a naším údělem je určit životní cestu člověka, její začátek i konec.
A každý jednoho dne zemře. I ta nejmocnější bytost jednoho dne padne.
 


Komentáře

1 Erin Erin | E-mail | Web | 23. srpna 2012 v 11:43 | Reagovat

Teda, když jsem to četla, ze začátku to vypadalo asi takhle: O_O -> Ty jo, jako nějaká báje! A pak: :-D -> Bezva, další kvalitní četba a ještě ke všemu, moc lidí o titánech a bizích nepíše, což tomu dává originalitu. Bezvadný!

2 Selena Selena | Web | 30. října 2012 v 14:49 | Reagovat

No páni wow wow. tak ten prolog je hustej.. Na to kolik si psala na blogu, že ti je.. jsi ohromná spisovatelka.. ten prolog je tak užasnej.. že mi spadla při čtení tuška na zem:-)

3 Alice Shinshekli Alice Shinshekli | Web | 29. července 2013 v 9:40 | Reagovat

To jsem se k téhle povídce nemohla dostat předtím, než jsem napsala referát z dějepisu? Ale co? Stejně bych si to ověřila v literatuře.
Miluji řeckou mytologii, takže jsem strašně nadšená, že si o ní začala psát. Hrozně mě to zaujalo. Pádím na další. :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama