Moje - dalo by se říct - knihy

21. září 2012 v 12:10 | Alexis Dark

Moc úplňku - první díl - Království bez stínu

Autor: Alexis Dark
Stav: Rozepsaná
Předpokládaný počet kapitol: 20 +/-
Moje poznámka: Začátek se trochu schoduje s mou knížkou, kterou chci vydat. Zdůvodněno je to tím, že Moc úplňku je něco jako druhá verze celého příběhu. Jak by to vypadalo, kdyby se Lioness rozhodla pro vampíří život...

Anotace:
Život některých lidí není pohádka s dynamickou zápletkou a vždy jistým šťastným koncem. Jedním z těchto lidí by mohla být i mladá Lioness Powerfull, která sice svůj život prožívá naplno, ale i přes to jsou na její tváři častěji patrné slzy než úsměv.
Její život je ale až do této chvíle ještě vcelku snesitelný, ale moc dlouho to tak nezústává a do jejího života se připletou nesmrtelní, bohové, ochránci a hlavně nestvůry. Nachází svou již dávno zapomenutou minulost, přátele, rodinu, ale hlavně překážky, které jí stojí v její cestě k cíly. Kolikrát se bude muset vzdát svého života, aby její nejbližší byli šťastní? Dokáže se poprat se svou minulostí a přežít? A jestli ne, kdo zaujme její místo? Kdo by dokázal nahradit bytost, která měla přečkat celý příběh?
Nové životy, nové postavy, nové osudy, nové bolesti. Něco, co hlavní hrdinové nikdy neměli zažít. Něco, co se nemělo stát. Ale i přes to se to děje...

První díl: ZM1: Sama sobě nepřítelem
Aurorka: já, Alexis Dark
Stav: dokončená, opravuje se text i děj
Počet kapitol: 39 + prolog
Jak dlouho mi ji trvalo napsat: devět měsíců
Spokojenost: 70%

Anotace: Lioness není obyčejná. Je Vampírkou a ví to už od smrti svých rodičů, kteří zemřeli při pádu letadla. Lioness si je moc nepamatuje a proto jí tak ničí pohled na šťastnou rodinu Elas Smithových, kteří jí vzali do rodiny. Eliza se jí sice ujala, ale Lioness se mezi nimi i přes to cítí jako v pasti. Nesnáší to, že je Vampírkou a dokonce se pokouší o útěk. Často o něm mluví, ale nikdy ho moc nemyslela vážně... Až dodnes!
V Asiopey - městě Vampírů ležícím na pobřeží Francie - se objevil nový kluk. V utajení se setká s Lioness a ta v něm pozná Stopaře - člověka od Strážců, který by ji mohl zabít a udělal by to hned, jak by k tomu získal příležitost. Ale záhadný Stopař jí nechá na živu a varuje ji před nebezpečím, které jí hrozí.
Celé setkání s ním zapříčiní sled událostí, který se normálním lidem nestávají běžně. Všechny tyhle události naznačují, že Lioness není tak úplně jedinou neobyčejnou Vampírkou. Je něco víc, ale co? Kdo jí dá odpovědi na její otázky?
A co je vlastně zač?


Druhý díl: ZM2: Za nepřátelskou linií
Autorka: opět já, Alexis Dark
Stav: dokončená, upravuje se text a pravopisné chyby
Počet kapitol: 49 + prolog
Jak dlouho mi ji trvalo napsat: šest měsíců
Spokojenost: 85%

Anotace: Alexis zjistila, co je zač, ale zase to rychle zapomněla. Její vzpomínky zmizely a tentokrát je to mnohem horší než kdy předtím. Alex se musí dozvědět, co má dělat, aby mohla ochránit své blízké, ačkoliv si na ně nemůže vzpomenout. V hlavě slyší zrádný hlas padlé vůdkyně. Je to skutečné nebo jen blázní?
Vydá se do Kanady, aby své vzpomínky získala zpět, ale bude to stát za to? Co když je její minulost tak temná, že ji to zničí, jak se toho bojí její přítel, kterého si nemůže vybavit?
Nad Chicagem se stahují temná mračna. Zlé síly útočí na Ochránce a brzy se má probudit síla ničivější než je síla bohů. Kdo ji dokáže porazit?
Na scéně se objevují nové postavy, jejichž úděly ve válce zůstávají utajeny. Někteří patří na stranu nepřátel, ale mnozí se postaví za Ochránce a pomůžou jim. Bude jejich pomoc stačit? A co když Alexis zradí někdo, od koho by to nejméně čekala? Bude naštvaná nebo pod tíhou smutku zapomene na svůj úděl? Stará proroctví se naplňují a lidé i Ochránci bojují o své životy.
Bohové při svých dětech stojí, ale jak dlouho jim to vydrží? Jak dlouho budou moc pomáhat aniž by tím nezasahovaly do proroctvích, které vyřkly moiry? Kdo z bohů je temný a kdo naopak při svých dětech bude držet až do konce?


Třetí díl: ZM3: Poslední tajemství
(název se může časem změnit stejně jako anotace)
Autorka: Alexis Dark
Stav: rozepsaná
Počet kapitol: zatím 52 + prolog
Jak dlouho mi ji trvalo napsat: zatím pět měsíců
Spokojenost: 80%

Anotace: Chaova moc byla rozdělena na tři díly a její nositelé se musí potýkat s její ničivou silou, která dokáže zabíjet. Všechna ta moc je silná... Tak silná, že může prolomit hranice mezi světy a všechny je zničit. Ta moc potřebuje silné zastánce, kteří by jí dokázali ovládat... Ale oni sami to nezvládají. Ta síla je ničí. A především tu, která má představovat rovnováhu.
Alexis začíná chápat hloubku svého osudu. Poprvé v životě je smířená se svou minulostí i budoucností. Ale co na to ostatní? Co řeknou až se dozví o jejím posledním tajemství?
Někteří lidé zemřou. Mezi Ochránci se objevují další zrádci. Mezi světy se vytvářejí pukliny, které se jen tak někdo nezacelý a do našeho světa přichází nepřítel silnější než cokoliv, co kdy existovalo. Bude Chaova moc stačit na jeho poražení? Budou oni dost silní na to, aby porazili nepřítele mocnějšího než si původně mysleli?
Ona však není hloupá. Pokusí se je rozdělit, aby se jejich moc narušila. Naruší tím pouto, které mezi sebou mají nebo je dost silné, aby přečkalo i tuto sílu? Rozhodnou se nakonec správně? A co Alexis? Bude dost silná na to, aby bojovala s těmi, o kterých si ani netroufla doufat, že žijí? Bude natolik silná, aby se postavila svým největším strachům a udělala to, čeho se tolik bála, ale v duchu si to přála víc než cokoliv na světě? Nebo jí její moc zlomí?
V jediném okamžiku se může rozhodnout o osudu všech živých bytostí... Některé světy možná zůstanou navěky rozděleny. Bude to tak i mezi našimi hlavními postavami?

Pouta živlů

Mnoho lidí si myslí, že existují čtyři živly. Ale kolik lidí ví, že existují pouze tři? Existují jen tři, neboť čtvrtý je pouze pověst na starém svitku papíru, který vyhrabal nějaký šílenec ve starých zříceninách nějakého starodávného města. Podle něj se jedná o proroctví, které změní celý svět a zabrání válce mezi Oblačnými a Podzemními lidmi. Proroctví předpovídá, že jednoho dne jeden ze Starších Vodních lidí najde tento svitek a jeho údělem se stane spojení několika úplně rozličných lidí se stejným osudem. Jenže to je nemožné. Vodní, Oblační i Podzemní lidé existují a tak je může najít. Ale Ohnivý lidé nejsou. Kde má tedy hledat zástupce Ohnivých lidí?
Země a Nebe byli první na světě. Díky nim vznikli Vodní, Oblační i Podzemní lidé. A také obyčejní lidé, ale nikdo jiný ne. Mezi Nebem a Zemí panují odvěké nepokoje a ty se ještě rozbouří až se k nim donese, že Ian hledá čtyři lidi, kteří údajně změní celý svět.
Kdo bude mezi těmito vyvolenými? Kdo se stane pojítkem mezi tak různorodými světy? Kdo zemře a kdo bude žít ve slávě? Co se stane s hrdiny, kteří se jimi nikdy nechtěli stát? Opravdu jsou rodinné vazby tak silné, že nezáleží na krvi?

Déšť

Mnoho věcí se za těch několik tisíciletí změnilo. Zmizel mor, hlad, Evropa se ponořila do ledové pustiny, Sahara se stala největším městem planety, zmizeli hasiči, zmizeli policisté... Ale co nezmizelo jsou blázni a blázince. V jednom z nich se ocitá i třiadvacetiletá Jessica Fletcher. V sedmnácti letech přišla o oba rodiče a o týden později zemřela. Nespáchala sebevraždu, jen sfalšovala vlastní smrt.
Jess pořád mluví o nějakých zrádných lidech, kteří po ní šli. Podle ní se jedná o nějakou organizaci, která se jí chce zbavit. Její psychiatr - John - se snaží přijít na to, co se stalo, že se ze vzorné studentky, která přeskočila několik ročníků stal šílenec, který neví o čem mluví. V některých věcech mu Jess přijde úplně normální, ale pořád jsou tu ONI a otázka, co dělala celých šest let po své ''smrti''? Jak je možné, že se dokázala šest let skrývat před zraky veřejnosti? Co má společného s Amandou, po které stříleli neznámí lidé a která napadla policistu? Co všechno ví o rase Denoriell, která je podle většiny lidí pouhý mýtus?
John neví zda má své pacietce věřit nebo ne. V mnoha věcech mu přijde, že je Jess skutečně šílená, ale někdy mu odpoví něco, co by ho v životě nenapadlo. Vyzná se v lidech i ve zbraních. Ví, jak to chodí ve světě a jak se vytváří nejrůznější chemické sloučeniny. Jenže jeho šéf mu tvrdí, že je šílená. A co když jí uvěří? Co se stane, jestli jí pomůže s útěkem?
A kdo byl ten Roger Adamson, o kterým neustále přemýšlí?
 


Komentáře

1 Erin Erin | E-mail | Web | 17. srpna 2012 v 12:42 | Reagovat

Sakra, já jsem úplně mimo O_O
Už jsem něco takového četla a psala jsem k tomu komentáře, ale... ty ses přestěhovala? Bohužel, k mojí nepořádnosti adresu, na které jsem četla to samé ani za boha nenajdu a na autorku si taky fakt nevzpomenu, ale na to jméno nejde zapomenout... :-)

2 Alexis Dark Alexis Dark | E-mail | Web | 17. srpna 2012 v 12:48 | Reagovat

[1]: Jo, já se přestěhovala.

3 Vicky Vicky | Web | 4. října 2012 v 18:20 | Reagovat

Pani, jedna anotace lepsi nez druha :-D prijde mi to dost zamotany, ale tak to je na tom to nejlepsi ;-) :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama