Vítěz ankety.

21. října 2012 v 19:51 | Alexis Dark |  Anotace a doporučení
Takže... Další téma povídek jsou povídky s vlastní tématikou... Uvidíme jestli se vám některé z nich budou líbit.
Originálních příběhů, jejichž autoři si s dějem lámou hlavy i několik dní je spousta. Přiznejme si, kdo se v dnešní době nesnaží být aspoň trochu originální? Většina lidí jo a stejně tak i většina povídek. Sice mnohé (hlavně s tématikou upíři/vlkodlaci) z nich pak spadnou do takového mixu různých filmů/seriálů (Stmívání, Upíří deníky), které si určitý spisovatel oblíbil. Já sama mám v oblibě povídky, které jsou originální nebo se aspoň podobají knížce, kterou jsem nečetla, protože pak mi to nepřijde jako vykrádání (to není nic ve zlým. I moje povídky jsou většinou jenom kopie). Ale co třeba ty povídkáři, které mám v oblíbených? Většina z nich píše originální příběhy a určitě bych je doporučila!
Autor : T'Sal

Když na křídlech andělských
vrací se ti,
jež jsme milovali….


Hned po prvních pár slovech mě tahle povídka oslovila. Byla prostě originální, plná toho, čeho většina povídek nebývá. Zvláštní, zajímavá a... možná trošku pesimistická až depresivní...Dvě povídky. Obě pocházející z dílny autorky Vicky, která píše vážně ůžasně. Příběh je psaný tak, že máte pocit, že vás do sebe vtáhne. Je to jako kdybyste ten příběh viděli probíhat přímo před vlastníma očima, v některých případech se dokonce stali i jednou z postav. V povídce se vyskytují padlí andělé, upíři, lidé, čarodějky..., ale i něco úplně nového jako jsou Hearfi, kteří mají za svůj úděl tničit všechny upíry...Ledová princezna od Ariven je povídka, která v sobě nemá moc citů, ale zato hodně násilí, bolesti, bojů, zrady a hodně složité zápletky. Člověk si není moc jistý, kdo je dobrý a kdo je ten zlý a celý příběh se to pokouší zjistit a pak BUM! a z někoho o kom jste si mysleli, že je ten jakž-takž hodný se stane zloduch bez kapky citu.

Pozor! Prozrazení děje!

Nejpříjemněji na mě působila Lexian, která má na ostatní působit asi jako hlavní postava. Naučila se být tvrdou a tvářit se jako největší protivník na jakého byste mohli narazit, ale jak se postupně odhaluje celý děj... Vás napadá, že není zas tak zlá. Má temnou minulost, která její činy - bych řekla - tak trochu omlouvá. Rozhodně byste ji po vypovězení celého jejího příběhu neodsoudily k trestu smrti.
Další zajímavou postavou je Malara. Ze začátku strašně otravná, upovídaná a bezcitná mrcha, kterou nikdo nemůže mít rád. Pak, když jsem si jí začala oblibovat se ukázalo, že to není jenom mrcha, ale hodně velká mrcha!


 


Komentáře

1 Lucianne Gray Lucianne Gray | E-mail | Web | 27. října 2012 v 14:27 | Reagovat

Jú... nečekala jsem, že se dostanu na doporučení... děkuju =)

2 Alexis Dark Alexis Dark | E-mail | Web | 28. října 2012 v 14:25 | Reagovat

[1]: Není zač :-) Tvé povídky jsem si vážně hodně oblíbila.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama