Nikdo to nesmí vědět! - Povídka k Bleskopisce

28. února 2013 v 20:26 | Alexis Dark
Takže po dlouhé době sem přidávám nějaký ten příběh. Tentokrát jde o jednorázovku, která by vás měla trochu navnadit na Clouth: Skay Sharon Deanová... Je to povídka, kterou jsem psala do soutěže od NikyRoov a upřímně se mi moc nelíbí.. Není to můj styl psát z pohledu vystresované náctileté holky, která se dozvěděla, že její kámoška je mrtvá.. Hups! No nic... O hlavní postavě - Skay - se možná něco víc dozvíte v krátkém schrnutí. Upřímně mám tuhle postavu ráda. Nefňuká, nebrečí, je silná a dobře se mi s ní pracuje, protože nemá problémy se vším tím, s čím většina mých hlavních postav má - se sebeovládáním.
Takže už vás nebudu dál zdržovat a přeju hezké čtení!

Boj o přežití - Nikdo to nesmí vědět!
FF na Clouth: Sharon Skay Dearenová
Asi bych to měla vzít od začátku...
Před sedmi sty lety všemi opěvovaný lidský americký vědec Routh Aaron přišel na to, že v lidském mozku se nachází život. Jedna část lidského mozku v Indii nazývána třetím okem - centrem všech parapsychických sil - není část lidského mozku, nýbrž dalšího vědomí. Lidé nám říkali různě. Někteří intuice, jiní magie... prostě všelijak.
On nás pojmenoval po sobě Routh, ale naši lidé nás v průběhu let přejmenovali na Clouth.
Ale každopádně přišel na to, jak tu část vědomí od lidského mozku oddělit, aniž by lidské tělo utrpělo nějaké ztráty... A tak jsme vznikli my.
Lidé přišli na to, že Clouth jsou mnohem vyvinutější než oni sami (tenkkrát se psal rok 1786) a začali nás využívat.
Původně jsme byli pouze něčím. Věc, kterou měli zabudovanou v mozku, něco, co nelze nijak změnit, ale když nás oddělili od nich. Stali se z nás pokusní králíci. Vím to, protože mi to řekl můj praděda, který před pát lety zemřel a tomu to vyprávěl jeho děda a tomu zase... No, prostě to šlo z generace na generaci. Ale pak, když nás oddělili, začali jsme žít. Doslova jsme si začali utvářet vlastní těla až se z pouhých myšlenek stali osoby z masa a krve, stojící myslící.
Ale jak už to bývá připletli se do toho záporáci... Vznikli z ničeho a zároveň všeho a říkali si Irenee.
My jsme se zrodili z lidské mysli, ale naše myšlení pocházelo z jejich srdcí. Irenee byli naším pravým opakem. Nemyslím tím, že by před tím žili v lidských srdcích - to by znělo uhozeně, ale prostě se tak chovali.
Přišli na to, že když nás budou mučit získají od nás informace, které tak nutně potřebovali k tomu, aby mohli mít vlastní tělo. Byli pouhé vědomí a sami si tělo nedokázali vytvořit bez našich znalostí a vědomostí, které jsme získali nenásilnou cestou od našich hostitelů.
Přiznávám, že jsme byli naivní rasou, takže nás zachránili smrtelníci, kteří přišli mnohem dřív na to, že tohle je válka a oni nám pomohli se na ní připravit...
Ale Clouthové by ji prohráli i se smrtelníky, kdyby se nestalo to, co se stalo. Kdyby se nezrodilo Světlo a Temnota. Jmenovali se Jasmína a Yonne a byli... všechno. Dodnes jsou. Yonne byl Temnota a postavil se na stranu Ireneů a Jasmína jakožto Světlo se postavila za nás a porazila naše nepřátele.
Irenee se rozprchli do všech stran a nadéle na nás útočili, ale jen ve skupinkách.
Yonne zmizel a nikdo o něm nic neví, ale Jasmína zůstala ještě několik desetiletí poté, jenže i ona musela zmizet, když odešel její bratr... Avšak ještě před tím si "vyvolila" tři rodiny smrtelníků, kterým předala něco, co nikdy nikdo dřív nepoznal - moc převracet světy. Ty tři rodiny a veškeří jejich členové dokázali i nemožné.
Jedna rodina dokázala ohýbat čas. Dokázala si ho přizpůsobit. Třeba chvíle, které se jim líbili protáhnout ve věčnost a (což mi přijde dost nefér) třeba školní vyučování zrychlit, takže během pár vteřin jim může uběhnout celý den.
Další rodina ovládala... nebudete tomu věřit, ale... ovládají měsíc. Každý měsíční paprsek. A jak je známo měsíc toho ovládá docela hodně. Polohu země, zemětřesení ( z málé části), moře i oceány, povahy, nálady i schopnosti lidí a mnoho dalších věcí. Někteří z této rodiny dokonce dokázali odčerpat ze země gravitační pole nebo ho aspoň utlumit a pohybovat tak předměty...
A poslední rodina byla zvláštní právě tím, jak moc se podobala Jasmíně. Měli křídla, lehčí kosti, výkonější plíce... a schopnost létat.
My jsme byli nuceni vzdát se životu mezi lidmi. Jednoho dne se na nás prostě zapomělo a velké Irenejské války jako by nikdy nevznikli. Stali jsme se pouhou legendou, která se vypráví už léta malým dětem. Snažíme se vyhledávat rodiny "vyvolených" nebo také Derrenových a chráníme je. Krev posledních nástupců Jasmíny.
A tak to vzniklo. Žijeme v malém mořském městě, které se (k údivu všech) jmenuje Clouthia. Zde se učíme bojovat a přežívat. Pak máme i svůj život tady nahoře jako lidé.
Už odmala nás učili lidmi pohrdat. Tvrdili nám, že jsou to jen naše minulé schránky, že se k ničemu jinému nehodí... Občas mi to tak taky přijde, ale snažím se tak (aspoň většinou a k většině) nechovat.
Jo a taky máme lidskou rodinu. Teda aspoň do věku dvaceti let, kdy jsme svéprávní a plnoletí u nás.
Ale nikdy mě nenapadlo, že by... Že by Lia mohla být jednou z nás. Můj otec mi říkal, že všichni Chlouthi se scházejí v našem vodním městě, že prostě nedokážeme přežít sami.
Ale jak dokázala Lia asi to není pravda. To jsem si myslela než mi řekla celou pravdu..
Když byla u té skupinky, tak jsem ji sledovala a odposlouchávala jsem je.
Nadávali jí, že je neschopná a že nedokáže splnit žádný jednoduchý úkol. Pak jí jeden z nich vrazil facku tak silnou až upadla na zem a začala brečet. Lia nikdy nebrečí.
Nikdo se to nesmí dozvědět.... Nikdo se nesměl dozvědět, že spolupracuje s Ireney, aby sobě i své rodině zajistila bezpečí...
Nikdo se nesměl dozvědět, že ona dávala Ireneům tajné informace. Nikdo se nesměl dozvědět, že je jimi prakticky využívána. Nikdo se nesměl dozvědět, že ona... , že je zrádkyně.
Ale já sama moc dobře vím, že se to jednou musí dovědět. Má sestra Skay mi to řekla. I ona porušovala pravidla a stihl jí tvrdý trest. Ale dnes má moc, která by se nám mohla hodit a která by Liu mohla zachránit.
Nikdo se to nesměl dozvědět...
Dnes už to všichni ví. Skay mi to řekla. Řekla mi... , že Lia je mrtvá. Že za zradu je tvrdý trest...
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama