Řecko - fotky

15. září 2013 v 20:20 | Alexis Dark |  Objektivem foťáku...
Dva články v tak blízké době? Co to se mnou jenom je?!
Takže jsem po skoro měsíci jsem díky té za*rané chřipce jen seděla u computeru a z nudy jsem si prohlížela fotky. Nevím, jak se mi to povedlo, ale překecala jsem tátu, aby mi půjčil foťák, který mi půjčil, když už jsme byly v Řecku a já si tak mohla stáhnout do počítače všechny fotky. Bylo jich asi přes sedm-set, takže je jasný, že všechny jsem sem dát nemohla, ale ty nejhezčí jsem se sem rozhodla dát i se svým výkecem. Takže pokud nechcete číst mé zdlouhavé a většinou nudné výpisy, tak se jenom podívejte na ty fotky.
Jo a trvalo mi celkem dlouho než se mi sem nahrály a já je upravila, takže jsem se nijak nezabývala tím, jestli je u nich logo moje nebo blogu. Takže jen doufám, že nikdo ty obrázky bez mýho povolení nepoužije. Klidně mi napište - já vám hlavu neutrhnu - a řekněte si o obrázek. Já vám ho pošlu klidně neupravený a pokud někam dáte mojí ikonu (nebo si to použijete pro soukromý účely), tak mi to je celkem jedno. Ale bez mýho svolení prostě ne. Díky za pochopení lidi.

Nejprve cesta letadlem. Bylo to poprvé, co jsem seděla u okna, takže jsem fotila jako úplný debil a v počítači mám mnohem víc fotek než tyto dvě, ale nechci to tu zahltit, tak další povedené třeba dodám časem...Přelétáme nad mořem a tu najednou... Klesáme! Před tím jsme ještě zahlédly bílý děsně dlouhý most, ale v tu chvíli se mi vybil foťák a tak jsem to nemohla vyfotit. Toto je vytvářeno mým děsně nóbl mobilem, který je sice dotykový, ale asi tak dobrý jako nokie... Fotky ale dělá celkem fajný.


Trochu jsem se snažila fotit umělecky (mé pokusy uvidíte později) a myslím, že tohle by se dalo brát jako umělecká fotka. Celkem. Zvlášť, když si vezmete, že jsem to jenom tak blýskla, když jsem běžela za bráchou, který letěl k vodě...


Nejsem si tak úplně jistá, co to je. Jestli nějaký krab, což by se dalo soudit podle toho, co vyčuhuje z ulity nebo je to nějaký druh hlemýždě. Nejsem si jistá, ale celkem mě zaujaly ty oči.


Tohle je fotka, kterou jsem pořídila, když jsme jeli do Athén. Vypadalo to naprosto drsně a brácha mě tam málem schodil, ale stejně byly nejlepší asi dozrávající fíky, které jsem otrvali na jednom stromě kousek od mostu, ze kterého je toto foceno.


Tohle jsem vyfotila, když jsme se drápali po děsně kluzkých schodech do nahoru k Parthenonu. Zapomněla jsem si nabít foťák a mobil jsem si taky nechala na pokoji - důvod, proč je tohle jediná fotka z Parthenonu.
Navíc jsem byla celkem zklamaná. Všechno bylo opravované a Parthenon byl obmotaný samými železnými tyčemi, takže to vypadalo vážně příšerně. Při pohledu na rozmlácené kusy sloupů se mi málem chtělo brečet - nebo to bylo způsobeno tím, že mi do ksichtu vítr vál ten nejjemnější a nejštiplavější prach?
Nádherné fotky nemyslíte? Tohle se fotilo skoro samo!
Jeli jsme autem do Nafplia a slunce zrovna zapadalo, takže to vypadalo úplně takhle luxusně a já si nemohla pomoc, sebrala jsem tátovi foťák a několikrát jsem to vyfotila. Nakláněla jsem se tak, že jsem málem spadla do moře a brácha tomu moc nepomáhal.
Potom jsme se jen tak procházeli přístavem a zahlédli jsme ženskou seděcí na betonu, která měla vedle sebe dva velké kýble. Ze zvědavosti jsem k ní šla a viděla jsem, že chytá ryby. Jak lodě jezdily na moře, tak sebou asi přivedly spoustu korálových ryb, protože ty co chytla jen na vlasec byly úchvatné! Bohužel nám ta ženská nedovolila si je vyfotit, jinak bych vám je ukázala.Nemám nejmenší tušení, co je to za barák, ale měli ho úplně perfektně nesvícený a tak jsem neodolala ho vyfotit. K tomto nemám žádnou úžasnou historku, jen že jsem málem několirát sletěla z útesů, když jsme šli po tmě zpátky k parkovišti. Nic zajímavého.


Tohle je nějaká benátská pevnost, která leží nad celým Nafpliem. Není nijak upravovaná - přesně takhle byla vyblejsknuta, když do mě brácha "omylem" drcnul.Takže tady máte první pokusy o umělecké fotky. Mou obětí se staly lampy. Několik fotek jsem musela smazat, protože do mě brácha vrazil a tak jsem je měla rozmazaný nebo jsem špatně zaostřovala nebo jsem fotila za chůze. Tohle jsou jediné dvě použitelné z cca. čtiřiceti snímků (možná přeháním).
Takže tu máme asi nejumělectější fotky z Delf. Nápisy jsou první, druhý obrázek je něco jako okap nebo primitivní kanalizace a třetí - vzpoměla jsem si při něm na Erin - sluníčko a strom. Už nevím, jak se ten strom jmenoval, ale to je fuk.


Sibyliin kámen. Sibyla byla něco jako římská věštkyně. Na tomhle šutru seděla a pravděpodobně tam někde byla nějaká ďoura, ze který - jak jsem četla - vdechovala nějaký výpary, díky kterým blouznila a v takových stavech vytvářela své věštby. Nevím, jak vy, ale já čekala něco víc.
Výstup nahoru byl příšernej. Bylo to děsně vysoko a mě nohy bolely už v půlce kopce. Navíc bylo na všechny památky zakázáno brát pití a jídlo, takže nebýt toho, že máma neuměla anglicky, tak bychom trpěli žízní a hladem. Ale ten výstup stál za to. Skály vypadaly naprosto božsky a všude na vás dýchala starověká atmosféra. Bylo to jako bychom se ocitli o několik tisíc let zpátky v čase. Naprosto boží...


Apollónův chrám v Delfách nyní.


Apollónův chrám v Delfách kdysi.


Dámy a pánové nyní se díváte na pupek světa!
To se jednou Zeus rozhodl, že chce vědět, kde je střed světa. Tak vypravil dva zlaté orli a jednomu z nich dal toho. Každého z nich pak poslal na jednu stranu. Oni letěli, letěli až se jednoho osudného dne střetli v Delfách a jeden z nich tu zahodil tento šutr. Tak Zeus určit, že to nahoře je pupek světa.
Nad tímhle jsem docela dlouho bloumala a nakonec jsem si to musela přeložit na mobilu, když jsem to četla na anglickým popisu. Slovo "pupek" se v mé slovní zásobě skutečně nevyskytovalo. Byla jsem celkem překvapená, že o něčem takovém nic nevím.


Gratuluji všem, kteří se dostali až sem! To nahoře je můj děsně dementní bratr a tuto fotku vytvořil můj otec (vidíte obraz v bráchovýc brejlí). Tato fotka je naprosto boží a tak jsem jí sem musela dát i přes to, že je na ní někdo, koho znám, což obvykle nedělám. Ale co. Stejně není skoro vůbec poznat.
Takže prozatím se loučím. Kalinýchta! (Dobrou noc.)
 


Komentáře

1 All€$a All€$a | Web | 20. září 2013 v 17:55 | Reagovat

Skvostný dess♥

2 Chaky Chaky | Web | 28. září 2013 v 14:09 | Reagovat

To je nádherný ??? Chci do Řecka. :(
Některé z těch fotek opravdu vyrazí dech. Nejvíc se mi líbili asi ta 3 a 4 z letadla. Jelikož my do Bulharska dorazili v noci, viděli jsme jen světélka města. Fotka pláže je fakt nádherná :-) Příště mě zabalíš do kufru.

3 all-is-magic all-is-magic | E-mail | Web | 5. října 2013 v 22:25 | Reagovat

Fotky jsou nádherné :) Do Řecka se chci podívat už dlouho... Ta poslední fotka je falk parádní :D

4 Hry zdarma Hry zdarma | 18. října 2013 v 11:30 | Reagovat

Pokud chcete získat nějakou hru, jako například GTA IV, Crysis 3 a jiné, stačí rozesílat tento odkaz svým kamarádům a sledovat, jak se tvůj počet kreditů zvyšuje :)

5 Kriste-n E. M. Kriste-n E. M. | Web | 10. listopadu 2013 v 20:27 | Reagovat

Popravdě jsem letos vyměnila Řecko za Španělsko, ale fotky jsou úžasné :-). A za zmínku stojí fotky z letadla :-D, já totiž z 90% letím vždy za tmy :D

6 Strachota Strachota | Web | 16. prosince 2013 v 8:55 | Reagovat

Řecko je skvělou možností jak prožít klid a pohodu u moře. Přeprava zabere jen několik hodin a pak už si turisté mohou vychutnávat slunce a příjemně prohřátého moře v Řecku. Voda je po celém Řecku průzračná a celá řada místních pláží je oznámkována modrou vlajkou čistoty a kvality.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama